Statcounter

czwartek, 4 sierpnia 2011

Josephine Wall

Część krzyżykujących osób na pewno zna jej obrazy dzięki Heaven and Earth Design. Chyba każdy z nich można sobie wyhaftować. Swoja drogą, musi to być niesamowite wyzwanie, zważywszy na kolorystykę i ilość detali, jakie trzeba odmalować nitką.

Uwielbiam jej Zodiak. Gdybym miała więcej żyć, pewnie pokusiłabym się o wyszycie całej kolekcji.Tematyka fantasy zawsze mocno działała mi na wyobraźnię, podobnie jak wszelkie mitologie.Sama nie wiem co mnie w jej pracach tak urzeka. Na pewno przykuwają mnie bogactwo barw i ich połączenia, cudowne detale. Moje dziewczęce serduszko bije szybciej przy tych wszystkich motylkach, kwiatuszkach, księżycach i ptaszkach.
Czasem w mojej głowie odzywa się głos szepczący: "kicz, kicz, różowe puchate króliczki, kicz, uciekać". Nie jest on jednak zbyt przekonujący i łatwo go zignorować.
Pozwalam więc sobie czasem odpłynąć. Na całe godziny.

Gdybym musiała wybrać mój ulubiony obraz, nie miałabym problemu:


Mam już jednak jeden wielki wzór zaczęty i pewnie przed emeryturą go nie skończę. Szaleństwem byłoby więc rozpoczynanie drugiego.
Na szczęście HAE oferuje serię Quick Stitches:


Sądzę, że na taką robótkę mogę sobie pozwolić.


Przy okazji, ciekawe, czy pani Wall zna twórczość M.Farshchiana, o którym już pisałam.

2 komentarze:

  1. Kochana jak ja oglądam te obrazy mam wrażenie że jestem małą dziewczynką w krainie baśni. I jak patrze, oczami chciałabym je wszystkie wyhaftowac. Są piekne dzieki duzej kolorystyce i tematyce. Trzymam kciuki jeśli zaczniesz jakas prace tej autorki. Zauwazylam ze na innych blogach zagranicznych poki co urządzaja nawet SAL z takimi duzymi obrazami...mozna by w ten sposob pomyslec. Z drugiej strony tez wiem ze kilka srok za jeden ogon nie mozna ciagnac-zycia by nie starczylo.Poki co podziwiam innych-sama tez wezme sie za "male co nie co" GK

    OdpowiedzUsuń
  2. Przepiekne prace! Ale faktycznie - życia nie starczy, aby wyszyć...

    http://anek73.blox.pl

    OdpowiedzUsuń